Ekologiczne kontra tzw. pampersy, czyli parę zdań o pieluchowaniu


Wybór pieluszek to problem każdego świeżo upieczonego rodzica. Współcześnie w sklepach znajdziemy wiele rodzajów pieluch, z których każda mama wybierze najbardziej właściwy model dla jej maluszka. Między nimi można znaleźć zarówno te, które były używane od dawien dawna, (czyli flanelowe, tetrowe), cieszące się uznaniem mam pieluszki EKO jednorazowe – nieuczulające, ulegające biodegradacji pieluchy ekologiczne jak i takie, które są w całości przeznaczone do prania.

pieluchy dla maluchów
Author: Personal Creations
Source: http://www.flickr.com
Pieluszki tak zwane składane, np. tetrowe są bawełniane, a więc z naturalnych tkanin. Nie uczulają skóry noworodka i jeżeli często się je zmienia, są bezpieczne oraz nie są przyczyną alergii. W krótkim czasie schną.

Zapewne zainteresuje Cię ta oryginalna treść na ten temat, więc nie czekaj - kliknij tutaj i zobacz więcej na ten temat!

Do takich pieluch wskazane jest dokupić specjalny otulacz, który działa jako dodatkowe zabezpieczenie przed przemoczeniem. Do niepodważalnych zalet takich pieluch można uznać fakt, iż powstały w części lub w całości z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów. Do wad – potrzebę prania i czasem – prasowania, czyli mniejsza oszczędność czasu.

Tuż po porodzie kobiece ciało rzadko kiedy prezentuje się rewelacyjnie. Minie jeszcze nieco czasu, zanim powróci do dawnej formy, lecz na aktywność fizyczną, np. wizytę na basenie możemy sobie pozwolić już 4-6 tygodni po porodzie.

Masz ochotę poznać kolejne obfite w informacje materiały? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie, która bez cienia wątpliwości zawiera cenne dane.

Z jakiej przyczyny nie powiązać przyjemnego z pożytecznym i nie pójść na basen razem z maluszkiem?
niemowlę
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Na basen można zabrać już 2-miesięczne dziecko, które jest zdrowe, dobrze się rozwija i pewnie unosi oraz trzyma główkę. Dla tak małych dzieci baseny wymagają noszenia pieluch. Pieluszki na basen, dzięki wyjątkowemu wkładowi chłonącemu nie nabierają wody, zaś ich wyjątkowa konstrukcja oraz specjalne materiały zapobiegają zniszczeniu po zamoczeniu podczas zabaw (pieluszki na basen dla dzieci). Higienę i wygodę zapewnią dziecku wyprofilowane wykończenia które zapobiegają przed przeciekanie.
Dlatego: w wielu przypadkach popularne pieluchy jednorazowe spełnią swe zadanie znakomicie – brudną pieluchę po prostu się wyrzuca (sprawdź eko pieluchy jednorazowe). Lecz, gdy zauważamy, takie pieluchy są powodem alergii u maluszka oraz gdy jesteśmy zapalonymi ekologami, najlepsze będą pieluchy wielorazowe lub ekologiczne.

Tags: higiena, basen, Otulacz, pampersy