E-deklaracje zatem jak wysłać PIT online


Już szósty rok z rzędu mamy możliwość wysyłania zeznań rocznych PIT przez Internet. Rozliczenie on-line to najprostszy sposób złożenia rocznego zeznania.


Przez net, bez podpisu elektronicznego zdołamy wysłać: PIT-36L, PIT- 39, PIT-16A oraz pit 28 online wraz z załącznikami.


W taki sam sposób składa się także korektę tychże deklaracji. Dodatkowo system gwarantuje bezpieczeństwo ekspediowanych informacji. Dzięki warunkowi autoryzacji deklaracji do minimum spada ryzyko, iż ktoś się pod nas podszyje. Potwierdzeniem wysłania deklaracji jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Traktowane będzie ono na równi z dokumentem nadania przesyłki poleconej albo potwierdzeniem złożenia deklaracji bezpośrednio w urzędzie podatkowym. Do wysłania powyższych deklaracji podatkowych należy jedynie posiadać dojście do internetu, przyszykować dane, jakie potwierdzają autentyczność składanej deklaracji: PESEL, numer identyfikacji podatkowej (jeżeli prowadzimy firmę) oraz kwotę dochodu wykazaną w zeznaniu rocznym za rok 2011. System e-Deklaracje jest bezpieczny oraz całkiem bezpłatny, a zeznanie będzie przekazane bezpośrednio do urzędu skarbowego.


pracownicy w kamizelkach
Author: Asian Development Bank
Source: http://www.flickr.com
Oprogramowanie przeznaczone do wypełniania deklaracji podatkowej jest całkowicie intuicyjny a także łatwy w obsłudze. W razie pojawienia się jakichkolwiek niejasności zawsze możemy korzystać z instrukcji obsługi.


Korzyści wypływające ze złożenia deklaracji w elektronicznej formie to choćby oszczędność czasu, niższe koszty złożenia zeznania, łatwość wypełnienia, bezpieczeństwo wysyłanych danych, gwarancja poprawności składanej deklaracji czy też uzyskanie potwierdzenia złożenia deklaracji bez wychodzenia z domu.

Tags: mieszkania, programowanie, czasu