Dzisiejsze metody usuwania wad wzroku.


Od tysiącleci człowiek boryka się z niepoliczalnymi zwyrodnieniami i defektami fizjologicznymi, które utrudniają życie w świecie.


Niby nie najgorszymi z nich, lecz uniemożliwiający właściwe postrzeganie obiektów, są defekty wzroku. Astygmatyzm jest społecznie znanym defektem aparatu wzroku, lecz mało z nas wie, na czym on bazuje. Sporo ludzi cierpiących na tę wadę, zanim zdecyduje się na spotkanie u okulisty, przez dłuższy okres twierdzi, iż ostrość ich widzenia nie uległa pogorszeniu, lecz oczy mocniej się męczą.

badanie wzroku
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
Spowodowane jest to tym, że rogówka nie ma powierzchni równej lecz posiada mikroskopijne chropowatości na swej powierzchni. W rezultacie, promienie świetlne nie ogniskują się w jednym punkcie i tworzą nieostry obraz na siatkówce. Jest to bardzo częsta dysfunkcja, zazwyczaj niepotrzebna jest wizyta u okulisty, bada się ją w czasie, gdy uniemożliwia codzienne prace. Żeby dowiedzieć się więcej o leczeniu astygmatyzmu wystarczy wpisać frazę: „astygmatyzm operacja cena”- sprawdź przykładowo: astygmatyzm operacja Od wielu lat w Polsce, możliwa jest laserowa korekcja laserowa wzroku. Nie należy ona do niedrogich operacji, ale cechuje się całkowitąskutecznością i małą inwazyjnością

Dzięki jej zastosowaniu człowiek nie potrzebuje więcej używać soczewek. Z tej operacji skorzystało
już wiele milionów ludzi na całym świecie. Istotą zabiegu jest skrupulatne wymodelowanie kształtu rogówki oka w ten sposób, by wpadające do niego wiązki świetlne były ogniskowane na siatkówce i wytwarzały wyraźny obraz. Parametry promienia światła laserowego projektowane są osobno dla każdego oka w oparciu o dane zebrane w trakcie badania chorego. Laser (laser na kręgosłup szyjny) excimerowy, bo taką nosi nazwę,usuwa w trakcie zabiegu kolejne mikroskopijne warstwy rogówki, aż do całkowitego zniszczenia jej powierzchni.


okulista w swoim gabinecie
Author: Mossy Carey
Source: http://www.flickr.com
Istnieje sporo metod laserowej korekcji używanych dziś w Polsce (dodatkowe informacje). Jedną z nich jest metoda PRK, polegająca na usunięciu nabłonka rogówki i modelowaniu wiązką lasera jej powierzchniowych warstw. Po zabiegu rogówka potrzebuje kilku dni na odbudowę nabłonka. Na ten czas zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa, która jest usuwana po upływie około tygodnia. Dzięki użyciu lasera do korekcji wad wzroku, człowiek nie potrzebuje używać okularów lub soczewek. Metoda ta nie jest nowinką techniczną, a sprawdzonym przez miliony ludzi zaawansowanym zabiegiem, który gwarantuje pełną skuteczność. Ponadto, zabieg jest w pełni programowalny i w całości wykonywany przez oprogramowanie komputerowe. Dlatego pomyłka lekarza nie wchodzi w grę.

Tags: wzrok, oczy, optyk, lekarz, okulista, wady