Duża ilość przedsiębiorstw w dzisiejszych czasach zatrudnia młode oraz kreatywne osoby na reprezentacyjne stanowiska - na przykład na recepcji


Ze względu na to, że w naszym kraju znajdują się siedziby wielu zagranicznych firm, gdzie szefowie z reguły są obcokrajowcami, to nazwy stanowisk również w sporej mierze zmieniły się na angielskojęzyczne.
kurs walutowy
Author: Jon Åslund
Source: http://www.flickr.com


W wielkich korporacjach współcześnie zatrudnia się dużą liczbę ludzi młodych oraz ambitnych. Są mądrzy i pragną zawojować świat. Mają mnóstwo energii oraz idei. Nawet takie stanowisko jak office manager w dzisiejszych czasach wymaga znacznej wiedzy i dbania o wiele spraw w tym samym czasie. Osoba zatrudniona na wcześniej wspomnianym stanowisku musi perfekcyjnie znać język angielski, a czasami i niemiecki. Jest wszakże pierwszą osobą w koncernie, z którą będzie miał kontakt klient (nasza strona) albo kontrahent. Musi być zatem jej twarzą. Stale miło i elegancko ubrana, ale także rewelacyjnie wykształcona i zdyscyplinowana. Do obowiązków osoby pracującej na takim stanowisku należy przyjmowanie korespondencji oraz realizacja przeróżnych biurowych spraw. Będzie odpowiadać za organizowanie i koordynowanie spotkań z klientami. Prowadzenie biura (zobacz program do biura rachunkowego) także będzie poniekąd na jej barkach. Trzeba będzie wykazać się dobrą pamięcią do nazwisk pracowników i móc pokazać, kto w jakim pokoju pracuje. Będzie także łącznikiem między różnymi działami i dyrektorem spółki.
Prócz znajomości języków obcych office manager musi też umieć obsługiwać różne programy komputerowe (dla przykładu Word oraz Excel). Dokładność i sumienność są niezwykle potrzebne w takiej pracy.

Tags: biuro, pracy, osoby, reguły, klienta