Dowiedz się czym jest i jak ważny jest networking.


Niejeden dyrektor zdaje sobie z pewnością sprawę jak ważna jest reklama oraz dobra twarz firmy. Nic tak nie napsuje nam potencjalnego rynku, jak niekorzystna opinia jakiegoś naszego dawnego klienta. Negatywna opinia będzie dla naszej spółki bardziej uciążliwa niż nawet jakaś usterka w naszej firmie. Nic tak nie psuje marki w branży jak właśnie czarna reklama.

wspólna praca nad projektem
Author: Nicholas Wang
Source: http://www.flickr.com
Dlatego, ażeby zbudować sobie świetną markę, należy wokół siebie utworzyć grupę zaufanych ludzi, klientów, współpracowników i osób działających w tej samej branży. Tworzenie bazy kontaktów poprzez spotkania z innymi osobami czy sprzężone działania z innymi firmami mogą nam bardzo dużo dać. Jeśli jesteśmy młodą firmą, jaka właśnie zaczyna działalność w jakiejś branży, to wspólny projekt czy kampania z większą firmą mogą dać nam wiele ważnych doświadczeń. Przede wszystkim współpracujemy z instytucją, jaka jest w branży już od lat i również ich metody kontaktu oraz pracy dodatek nocny na rzecz zleceniodawcy powinny nam wskazać jak musimy postępować i również jakich błędów unikać w przyszłości. Taka sieć kontaktów, czyli networking może przyjść nam z pomocą jeśli akurat wpadniemy w jakieś kłopoty i samemu będzie problem, aby wyjść z tych tarapatów.Niemniej w jaki sposób stworzyć taką sieć powiązań? Jeśli aktualnie zaczynamy oraz nie posiadamy akurat zbyt wielu danych kontaktowych, to wskazane jest w takim momencie brać udział w różnych konferencjach tematycznych. Takowe zjazdy mogą nas bardzo dużo nauczyć, pokazując w jaki sposób możemy działać a także co rozwijać na samym początku. To także miejsce gdzie można wykonać dość dużo formalnych ewentualnie nieformalnych rozmów z pracownikami innych firm.

Spodobał Ci się ten post? Jeżeli tak, to niewątpliwie ucieszy Cię informacja, że podobny artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link samozatrudnienie.

Takowe rozmowy to podstawa do tworzenia relacji biznesowych. Jeżeli na wyjeździe uda nam się nawiązać z kimś kontakt, to wskazane jest go później podtrzymywać poprzez rozmowy telefoniczne albo kontakt mailowy - pomocne wskazówki.

praca przez internet
Source: freepik.com
Jednak nie zawsze można sobie pozwolić na aktywne działanie oraz stałe jeżdżenie na takie konferencje, jeśli z jakichś powodów nie mogliśmy uczestniczyć w tych imprezach, to równie dobry będzie Internet, gdzie możemy zapisać się do jakiejś grupy dyskusyjnej czy oglądać fora branżowe. Nie zapominajmy, że wszelkie fora internetowe to dobre miejsca na uzyskiwanie informacji.

Tags: projekt, reklama, kontakt