Dotyk rodziców jako najpiękniejszy znak troski oraz miłości o dziecko.


Indie to kolebka różnych rytuałów dla ciała. Od dawna hindusi traktują swoje ciała niemalże jak świątynię i troszczą się o nie tak dobrze, jak potrafią, fundując sobie na przykład różnorodne masaże. Kobiety masują ciało w łaźniach, a rytuał hammam będzie nie tylko zabiegiem oczyszczającym, ale jest także terapią dla ducha.
Spa, masaż ciała
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Czas biegnie wolniej, ciało może się odprężyć, a skóra wchłania drogocenne olejki i balsamy. W krajach europejskich rytuały te raczej nie mają miejsca, jednak z dużym powodzeniem będą je zastępować najróżniejsze zabiegi SPA i masaże relaksacyjne.

Przejdź do meritum oraz przeczytaj przykłady (http://www.medicart.wroclaw.pl/nefrologia-dziecieca-wroclaw/) na omawiany wątek na innych portalach - zapewne Cię pochłoną całkowicie. Sprawdź to teraz.

Takie zabiegi nie tylko będą likwidować pewne dolegliwości bólowe, ale przede wszystkim rozluźniają ciało i przepracowane mięśnie, przynoszą relaks i ukojenie dla umysłu. Wykonywane systematycznie, działają jak najlepsza terapia. Kto chociaż raz zdecydował się na masaż albo będzie miał szczęście, że jego partner będzie chciał i umiał odpowiednio taki masaż wykonać wie, że nie będzie nic przyjemniejszego po ciężkim dniu, pełnym ciężkiej pracy oraz stresów. Warto więcej wiedzieć na temat różnych technik masażu, bowiem są to najlepsze nieinwazyjne i w pełni bezpieczne sposoby uzdrawiania ciała i relaksu dla ducha.Pośród wielu metod, do najbardziej istotnych zaliczają się przede wszystkim masaże przeznaczone dla najmłodszych. Zdecydowana większość kochających rodziców intuicyjnie wie, że taki sposób kontaktu z małym dzieckiem nie tylko da mu dużo spokoju, ale także polepsza więź pomiędzy dzieckiem i rodzicem. Z tego też powodu nawet nie mając teoretycznych podstaw, duża część rodziców robi różne masaże własnym dzieciom już od pierwszych chwil po urodzeniu. Należy jednak zwiększać umiejętności i świadomość terapeutyczną, poszerzając wiedzę na temat popularnych technik. Przy dzieciach bardzo dobrze będzie się sprawdza masaż Shantala (sprawdź).

masaż Shantala
Author: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Source: http://www.flickr.com
To dawna technika, która się właśnie wywodzi z Indii, skąd przeniesiono ją na grunt europejski przez jednego z francuskich lekarzy, pana Leboyer. To masaż przeznaczony przede wszystkim dla niemowląt, lecz równie pozytywne efekty daje także w stosunku do starszych dzieci, głównie z problemami emocjonalnymi.

Tags: masaż, SPA, terapia, zabiegi