Do którego terapeuty można się zwrócić z dolegliwościami po stłuczce drogowej?


Medycyna alternatywna spotyka się w Polsce z nieco ambiwalentnymi uczuciami. Zazwyczaj ludzie sięgają po nią dopiero w ostateczności. Tymczasem w wielu przypadkach strach przed nią jest zbędny.
twarz
Source: pixabay


Osteopatia dla przykładu, to niezwykle znana technika, w której tak ustalanie diagnozy, jak i ewentualna następująca po niej kuracja różnorodnego rodzaju dysfunkcji narządów ruchu jest przeprowadzana za pomocą rąk rehabilitanta. Trzeba podkreślić, że tego typu terapia osteopatyczna np. tkanek miękkich czy stawów ma pewien wpływ na system nerwowo-mięśniowy, przez co wyraźnie przyczynia się tak na organizm pacjenta, jak i na jego stan psychiczny. Terapia przy użyciu tej metody opiera się na dogłębnej wiedzy biologicznej i anatomicznej. Jednak to oczywiście nie wszystko - równie istotna jest bardzo dobra znajomość biomechaniki systemu kostno-mięśniowego. Taka metoda traktuje pacjenta niejako w sposób całościowy, jednak bierze pod uwagę zależności występujące między psychiką, ciałem oraz umysłem. Podejście tej procedury zakłada także, że nasz organizm posiada zdolność do autoregeneracji.


dziecko w podróży
Source: pixabay.com


Pacjent
Author: Geratherm® Desktop


Naturalnie jeżeli chorujemy na jakąkolwiek dolegliwość i udamy się z nią do tego rehabilitanta, trzeba (jeśli będzie to możliwe) wziąć ze sobą wszelką dokumentację medyczną, razem ze zdjęciami rentgenowskimi lub rezultatami rezonansu magnetycznego. Tego typu zbadanie posiada m.in. szczegółowy wywiad, oględziny oraz m.in. testy na zakresy ruchu kończyn chorego.
Przy stosowaniu osteopatii przeprowadzane są również sposoby strukturalne, jakie polegają na pracy na narządach lub tkankach chorego.

Intryguje Cię, jakie są moje źródła? Więc chcę namówić Cię, abyś zajrzał na moją inną witrynę. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Do tego terapeuty można zwracać się o poradę w przypadku choćby dolegliwości będących skutkiem stłuczki samochodowej.

Tags: kuracja, dolegliwości, ciało, pomoc, dolegliwość