Czym zajmuje się psycholog dziecięcy i jak odnaleźć najlepszego fachowca? Kiedy dobrze skorzystać z takich usług?


Psycholog dziecięcy pracuje z dziećmi oraz ich rodzinami. Można od niego oczekiwać, że będzie miał dużą wiedzę i umiejętności z dziedziny pracy z dziećmi. Fachowiec takiego rodzaju posiada wykształcenie, dzięki jakiemu jest w stanie wykonywać tego rodzaju zawód.

pani psycholog
Author: TownePost Network
Source: http://www.flickr.com
Dla wielu rodziców to dość oczywiste, że tego rodzaju osoba ma wykształcenie, nawet więc takich spraw nie weryfikują. Tymczasem zawsze powinniśmy to zweryfikować, bo na rynku jest bardzo wielu oszustów, którzy tylko oczekują, że zgłosi się do nich naiwna rodzina. Zawsze tak więc warto sprawdzić, czy jest to faktycznie psycholog dziecięcy, ponieważ nasze dziecko może na tym bardzo stracić. Gdzie znaleźć takiego fachowca?- Integracja PlusZ pewnością najbardziej łatwym sposobem jest wynalezienie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pod jaką podlega przedszkole albo szkoła naszego dziecka. Tak naprawdę w każdym z miast są takie placówki, wiadomo jednak, iż w większych ośrodkach miejskich, jak Poznań jest korzystniej, lecz nie zmienia to faktu, że z łatwością takie coś wyszukamy.

Korzystanie z pomocy zapewnianej przez poradnie państwowe jest bezpłatne. W takich miejscach istnieje rehabilitacja dzieci, można skorzystać oferty diagnostycznej, lecz również poradnictwa, np. w sprawach wychowawczych- odsyłam tutaj. Oprócz poradni publicznych, mamy także wiele niepublicznych, w jakich możemy wyszukać fachowców, jacy pracują z najmłodszymi. Zawsze można o to popytać znajomych, możliwe, że ich dziecko korzystało z usług tego rodzaju poradni i najlepiej właśnie tam się udać.


chłopcy, dzieci
Author: Pradeep Sanders
Source: http://www.flickr.com
Całe szczęście coraz częściej psychologa można spotkać także w placówce, do jakiej uczęszcza nasze dziecko, dzięki czemustwarza to możliwość dość częstej obserwacji naszego dziecka. Dzieci także przyzwyczajają się do takiej osoby, co powoduje, że z większą ufnością chodzą do takiego specjalisty.

A dlaczego powinniśmy posyłać dziecko do psychologa, mogą spytać niektórzy, jeżeli nie istnieją żadne problemy wychowawcze? Oczywiście, jak odczuwamy, iż wszystko jest okej, a dziecko jest szczęśliwe, to nie musimy je niepokoić takimi wizytami. Niemniej psycholog - zapraszamy serdecznie - przydatny jest w różnych sytuacjach, kiedy na przykład ma orzec, czy dziecko powinno pójść do szkoły czy może pozostać jeszcze w przedszkolu.

Tags: dziecko, rodzina, specjalista, Fachowiec, profesjonalista