Czy warto zastanowić się nad przyjęciem innej pracy?


Zmiana pracy to niełatwa decyzja. Zwłaszcza dla osób, które w obecnym miejscu zatrudnienia pracują już kilka lub kilkanaście lat. Bezsprzecznie bardziej skłonne do zmiany są osoby, jakie dopiero rozpoczynają swą drogę zawodową lub pracują dopiero parę lat.


Osoby bardziej doświadczone posiadają przeważnie masę zobowiązań, rodzinę na utrzymaniu oraz większe obawy związane z utratą płynności finansowej. Nie należy się jednakże zanadto obawiać zmiany miejsca zatrudnienia, lecz właściwie się do tego zabrać. W jaki sposób?

Między innymi trzeba popracować nad swoją atrakcyjnością dla ewentualnych pracodawców. Jeżeli nasze kompetencje oraz umiejętności nie są zbyt szerokie, warto pomyśleć o rozpoczęciu studiów, przejściu atrakcyjnego kursu czy odbyciu paru szkoleń.

Winniśmy stawiać na takie kierunki kształcenia, które uzupełnią nasze obecne kwalifikacje. Postępowanie tego rodzaju pozwoli nam zaoferować nowej firmie bogatą wiedzę z określonej dziedziny. Jeżeli obawiamy się o trwałość naszego zatrudnienia oraz przyszłość wybranej profesji, możemy pomyśleć o zmianie kwalifikacji. Dzięki temu będziemy się czuli znacznie bezpieczniej.

pracownicy na szkoleniu
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Dlaczego jeszcze zmiana pracy może być dobrym pomysłem? Między innymi z uwagi na sposobność wynegocjowania znacznie bardziej satysfakcjonującej pensji. Często negocjowanie z obecnym pracodawcą nie skutkuje podwyżką czy awansem. Może winniśmy zatem poszukać innego pracodawcy, który będzie w stanie zaoferować nam o wiele lepsze warunki zatrudnienia, tak zwany work life balance i pakiet uzupełniających benefitów.


Niestety w Polsce w głoszeniach nie informuje o widełkach płacowych, więc o ewentualnych szczegółach dowiemy się dopiero w chwili, kiedy przejdziemy cały proces rekrutacji. Nowie miejsce zatrudnienia to także nowe perspektywy, szansa na rozwój i poznanie ciekawych ludzi.

Interesuje Cię mieszczący się w tym serwisie tekst? Kliknij zatem dodatkowo ten link oraz przeczytaj więcej info lean six sigma na opisywany problem.

Możliwe także, że nasz nowy pracodawca będzie bardziej nakierowany na rozwój zatrudnionych i będzie fundował przeróżnego rodzaju kursy i szkolenia, jakie jeszcze bardziej odniosą nasze bieżące kwalifikacje.

Tags: praca, szkolenia, pracodawca, kwalifikacje, zatrudnienie, dochód