Czy lekarstwa, stłumią poczucie winy wywołane przekraczaniem granic możliwości własnego ciała


W obecnych czasach, dociera do nas masę informacji z różnych mediów, o coraz to nowszych odkryciach w obszarze nauk medycznych. Pojawiają się nowe lekarstwa, szczepionki, nowe sposoby przeprowadzania zabiegów i operacji itp.


sklep - landszaft
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com


Pomimo to, ogólny stan zdrowia obecnego społeczeństwa nie polepsza się. Spora część społeczeństwa zapada na choroby spowodowane rozwojem cywilizacji tzw. choroby cywilizacyjne - alergie, nadwagę, cukrzycę, nadciśnienie, nowotwory itp.

Podoba Ci się ten wpis? Jeżeli tak, to niewątpliwie ucieszy Cię wiadomość, że podobny tekst jest tuż obok. Po prostu zobacz tekst.

Pośpiech, wieczny brak czasu na zorganizowanie lub spożycie posiłku, siedzący tryb życia , stres, nieprawidłowo zbilansowana dieta lub jej brak - sprzyjają niedoborom witamin i składników mineralnych w organizmie.


czas


Wdrażane, coraz nowocześniejsze lekarstwa, działają efektywnie ale nie na długo, bo pojawiają się nowe schorzenia a czasem odmiany już istniejących. Dzisiejszy nadmiar informacji, powoduje że przestajemy rozróżniać przydatne treści od tych, które są nam niepotrzebne. Większa część przestaje czytać załączone do leków ulotki, zawierające opis całej listy skutków ubocznych. W obliczu choroby wymagamy od lekarzy natychmiastowego działania i skuteczności, a ci traktują nas jak interesantów - nie pacjentów, wypisują stosy recept na lekarstwa o silnym działaniu, najczęściej w ciemno, bez przeprowadzenia właściwych badań - bo to też generuje dodatkowy koszt.


sklep
Author: Rolf Brecher
Source: http://www.flickr.com


Bardzo często nie składamy wizyty lekarzowi lecz zmierzamy bezpośrednio do apteki, z przekonaniem, że aptekarka ma dużą wiedzę na temat leków. Jesteśmy pewni , że doradzi zakup właściwego lekarstwa, na naszą przypadłość. Gorzej wówczas gdy sami decydujemy o nabyciu lekarstwa, kierując się zaczerpniętą wiedzą z różnych nie zawsze miarodajnych źródeł. Przekonani, że ten właśnie promowany produkt stanie się lekiem na wszystkie nasze udręki.
Idąc za nowymi trendami dotyczącymi profilaktyki zdrowotnej, sięgamy po leki dostępne bez recepty, które może zakupić każdy i o dowolnej porze dnia i nocy. Miejsca, w których są dostępne to nie tylko sklepy medyczne to także supermarkety czy choćby stacje benzynowe.

Tags: preparaty, suplementy diety, lekarzy, metody