Czy każda działalność obligatoryjnie musi mieć swoją księgową? A może z fakturami poradzisz sobie osobiście?


Jeżeli prowadzisz własną firmę od pewnego czasu, wówczas już dawno niewątpliwie zdążyłeś się przekonać, że nie jest to bynajmniej łatwy kawałek chleba. Prezesi każdej, choćby najmniejszej firmy, mają zazwyczaj tak dużo na głowie, że niemal każdego dnia odkrywają kolejne kłopoty związane z prowadzeniem własnej działalności. Jednym z takich zagadnień jest to, czy każda działalność koniecznie musi mieć swoją księgową? A może z fakturami poradzisz sobie osobiście i nie trzeba zatrudniać dodatkowej osoby w sytuacji jeśli prowadzisz naprawdę niewielką firmę?


system do fakturowania
Author: swimboy1
Okazuje się, że na szczęście księgowa nie jest konieczna w każdej firmie - jeżeli potrafisz odpowiednio rozliczyć swoją księgowość, a jednocześnie masz na to siłę, bo nie angażujesz zbyt dużej liczby pracowników, bez wątpliwości nie będzie to żadnym problemem. Możesz jednakże w pewien sposób ułatwiać sobie tę pracę jeżeli zdecydujesz się na samodzielne rozliczanie wszystkich faktur - niewątpliwie przyda Ci się nowoczesny system do fakturowania. Dzięki niemu właściwie cała robota będzie zrobiona za Ciebie - nie ma konieczności żebyś znał się na księgowości. Wystarczy, że wprowadzisz do systemu właściwe dane, a on właściwie wszystko policzy za Ciebie.

Masz ochotę czytać dalej wciągającą lekturę? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie - kontynuuj szkolenie lean manufacturing wrocław na kolejnej witrynie.

Na Twoich barkach będzie spoczywać właściwie wyłącznie skanowanie faktur, bo one muszą zostać wprowadzone do systemów w formie elektronicznej. Jeśli zrobisz tę robotę, system do fakturowania - oczywiście pod warunkiem iż jest on właściwie skonfigurowany i został dopasowany do Twoich potrzeb - praktycznie robi całą resztę za Ciebie. Właściwie wprowadzone do niego faktury dadzą skutek w postaci ładnych PIT-ów i wszelkich innych dokumentów potrzebnych do rozliczania z urzędami skarbowymi. Skanowanie faktur z pewnością nie jest czynnością, która byłaby bardzo ciężka, dlatego jesteśmy pewni, iż sobie z nią znakomicie poradzisz - oczywiście jeżeli będziesz miał na to odpowiednią ilość czasu.


Jeżeli jednak wydaje Ci się, że podołasz temu zadaniu, zdecydowanie powinieneś się go podjąć. Fakturowanie samodzielnie nie jest wcale takie trudne, zwłaszcza przy mniejszych działalnościach (system do fakturowania od Nie bez znaczenia zdecydowanie jest także fakt, że jeżeli zdecydujesz się na samodzielne fakturowanie, będziesz mógł zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Zatrudnianie księgowej zostaw sobie na czasy kiedy Twoja firma będzie już większa i samodzielnie nie będziesz mógł sobie z tym radzić.

Tags: problemy, pieniędzy, księgowa, kłopoty