Czy jest sens by oddawać prowadzenie ksiąg rachunkowych w ręce zewnętrznej firmy? Czy można dzięki temu wiele zyskać?


Jak posiadamy własną firmę musimy liczyć się z nawet najmniejszą sumą pieniędzy, jaką wydajemy. Nawet małe, lecz długofalowe oszczędności dają bowiem całkiem dobry efekt. Z tego powodu też analizujemy oraz zastanawiamy się nad każdą z wydanych sum pieniędzy, bo nie możemy pozwolić sobie na niepotrzebne koszty. Jeżeli części wydatków można uniknąć, to chętnie korzystamy z takiej możliwości.


Tak też jest między innymi z księgowością, którą niektórzy prowadzą na własną rękę. Czy opłacalne jest wynajęcie firmy, jaka za nas te sprawy poprowadzi? Czy korzyść jest aż tak duża aby decydować się na ten krok?

rachunki, finanse, księgowość
Musimy wyjść od tego, że usługi księgowe to nie jedynie prowadzenie ksiąg. W zależności od tego jaką umowę zawrzemy możliwości są ogromne. Mając tego typu profesjonalną pomoc (zobacz podatek od umów zleceń) nie będziemy musieli stresować się czy martwić o różne kwestie. Wcześniej pewnie nieraz myśleliśmy o tym czy w jakimś miejscu się nie pomyliliśmy i zapewne nieraz nie dawało nam to spokojnie spać. Gdy płacimy firmie, jaka zatrudnia profesjonalistów, już nie trzeba się tym w ogóle przejmować. Z ewentualnymi pomyłkami wiąże się również nieznajomość regulacji. Właśnie takie kwestie często są dla nas niezrozumiałe i trudne gdy chodzi o dobrą interpretację. Gdy pomyślimy o tym, iż ewentualne pomyłki mogą nas słono kosztować to automatycznie nasze spojrzenie na tą kwestię się zmieni. Wszak wiadome jest, że kary z urzędu skarbowego zdarzają się nieraz wysokie.

Dobrze jest wiedzieć, iż ktoś kto dogląda naszą księgowość, dba również o nadchodzące terminy. To niesamowity komfort posiadać kogoś kto prócz nas będzie też pamiętać o zbliżających się terminach rozliczania się z fiskusem, lub też złożenia ważnych dokumentów do urzędu, zobacz tutaj. Następna rzecz to właśnie tworzenie pism i dokumentów, które są nam potrzebne.


księgowa, rachunki, finanse
Author: NATO E-3A Component
Source: http://www.flickr.com
Sporo firm zapewniających księgowość ma w ofercie takie usługi w ramach umowy, którą podpisuje się na jakiś czas. Wszystko jest zależne od tego co widnieje na kontrakcie. Dlatego przy podpisywaniu jakichkolwiek umów należy dokładnie ustalić jak wygląda zakres usług oraz takie właśnie warunki umieścić w umowie. Jak widać można posiadać o wiele więcej korzyści współpracując z takim biurem niż tylko odciążenie nas od zbyt dużej ilości obowiązków. W pakiecie otrzymujemy też mniej stresu i komfort psychiczny wynikający z tego, iż w razie problemów posiadamy profesjonalne osoby, jakie będą nam w stanie pomóc rozeznać się w gąszczu przepisów.

Tags: pieniądze, firma, koszty, skarbówka