Ćwiczenia i treningi są szalenie ważne dla każdego — w szczególności dla ludzi, którzy mają siedzący tryb życia


Największym utrapieniem dla wielu osób, które pragnęłyby się ruszać, jest ich słomiany zapał. Nie potrafią odszukać w sobie motywacji do ćwiczeń.


zabawki edukacyjne dla dzieci
Author: Sakena
Source: http://www.flickr.com


trener
Author: Florent Chretien
Source: http://www.flickr.com


Na naszej planecie jest pewnie jedynie niewielka garstka ludzi, którzy są w stanie znaleźć w sobie wystarczająco samozaparcia, aby ćwiczyć często. Nie wymigują się od treningu i nawet nie muszą się do nich zmuszać. Niestety większość z nas nie posiada aż tak żelaznej woli. Kiedy mamy trenować sami, to po jakimś czasie zauważamy, że sobie odpuszczamy, gdyż przykładowo kiepsko się czujemy albo po prostu zwaliło nam się na głowę mnóstwo innych obowiązków. I tutaj z pomocą przychodzi trener. Stanie się on naszym motywatorem.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia nowego artykułu na zbliżony temat - w nim znajdziesz ważne informacje. Zatem idź do serwisu Makaroniki cukrowe i ciesz się tym.

Możemy umawiać się na przykład na siłowni i mieć z nim indywidualne ćwiczenia. Wówczas zapewne skupi na nas całą uwagę i będzie poprawiał wszystkie nasze błędy. Zajmie się obwisłymi mięśniami i nie odpuści nam. Wyciśnie z nas siódme poty, a przecież o to chodzi w ćwiczeniach. Dobry trener jednak z pewnością nie przedobrzy. Będzie wiedział, jak dobrać nam ćwiczenia, żeby nas rozkręcić, ale by nie przegiąć. Nikt przecież nie chciałby, abyśmy ulegli poważnej kontuzji. Dotyczy to w szczególności osób, które nigdy do tej pory się nie ruszały. Ich mięśnie są sztywne. Należy je rozruszać powoli.
Indywidualnie dopasowany trening z pewnością będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Rzecz jasna za zajęcia z trenerem będziemy musieli zapłacić, ale naprawdę warto. Szybko dostrzeżemy efekty swej pracy i siódmych potów.

Tags: fitness, czas, ćwiczenia, ćwiczeń, efekt