Co warto mieć w domu w zapasie, gdy jest się rodzicem małego dziecka? Praktyczne produkty, które nigdy nie przyjdą ci na myśl jako pierwsze.


Często okazuje się, że sporo rzeczy zupełnie niespodziewanie jest przydatnych w domu kiedy jesteśmy rodzicami szkraba. To, że dobrze jest posiadać zapas mokrych chusteczek w paczkach ekonomicznych oraz śliniaczków - to pewnik, ulubiona kaszka także nagle nie może wyparować, ale zdarza się, iż zupełnie inne rzeczy mogą być przydatne niż te, których codziennie używamy.

Maluszkom
choroba
Source: pixabay.com
zdarza się rozchorować - to nie nowość. Zwłaszcza, kiedy chodzą do żłobka. Niezależnie od tego, czy to katar alergiczny czy wywołany przeziębieniem, warto koniecznie posiadać w domu krople do nosa Sulfarinol i podawać je zgodnie z zaleceniem pediatry albo zaleceniami znajdującymi się na ulotce. Więcej informacji: najlepsze kropelki do nosa Sulfarinol (najlepsze kropelki do nosa Sulfarinol). Kropelki bardzo szybko obkurczą naczynia krwionośne, lecz nie przesuszą za bardzo śluzówki, dzięki czemu krople do nosa Sulfarinol można stosować przy każdym katarze. Gdy dziecko jest kapryśne i nie chce jeść, dobrze jest zachęcić je czymś, co lubi, na przykład mlekiem Bebilon sojowy. Można wkroić banana lub dołożyć inne owoce sezonowe i zrobić tym sposobem świetne śniadanie albo drugie śniadanie.

Każda nasza strona www zawiera wyłącznie najciekawsze wiadomości, które zapadną Ci w pamięć na długi czas, zatem śmiało kliknij też tutaj!

Posiłek nie będzie ciężki, lecz zapewni maluszkowi uczucie sytości. Możemy do mleka Bebilon sojowy dodać kakao i stworzyć w ten sposób znakomity deser. Dania na bazie tego mleka nie zawierają laktozy, więc nie uczulą dziecka. Jeśli brak nam pomysłu na rozwojową zabawę, warto mieć w mieszkaniu zapas skrobi kukurydzianej, soli i oliwki dla dzieci a także mąki ziemniaczanej.
radosne dziecko
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.comZe skrobi i oliwki dla dzieci możemy zrobić "gwiezdny pył" - rodzaj piasku, który zaangażuje malucha na długie godziny. Z soli i mąki pszennej można ulepić masę solną, nadać jej kształty foremkami do ciasteczek, a później podsuszyć i pomalować. Ze skrobi ziemniaczanej i małej ilości wody uzyskamy ciecz nienewtonowską, jaka także będzie świetna do zabawy na kilka godzin. Który szkrab nie lubi taplać się w wodzie czy też błocie? Dodatkową zaletą skrobi ziemniaczanej jest jeszcze to, iż z powodzeniem zastępuje puder dla dzieci.

Rodzice zwykle bywają niesłychanie pomysłowi i z banalnych przedmiotów wyczarowują oryginalne zabawki angażujące uwagę maluchów przez długi czas, a kiedy brak czegoś istotnego pod ręką, również stosują swoje wielokrotnie przetestowane sposoby.

Tags: dziecko, zabawki, śniadanie