Co to jest botoks i jakie ma zastosowanie


Co roku w USA decyduje się na ten zabieg 2,5 miliona kobiet. Do Amerykanek trochę nam brakuje, ale i u nas grono jego fanek stale się powiększa. O czym mówimy? O botoksie, który ze zmarszczkami daje sobie radę, jak rozgrzane żelazko z pogniecionymi ubraniami. Zastanów się nad tym teraz i błyszcz niczym fajerwerki w sylwestrową noc! Botoks to jedna z najbardziej znanych i najbardziej bezpiecznych metod wygładzania zmarszczek mimicznych. W TNS OBOP ,,Polka i medycyna estetyczna” do stosowania botoksu przyznało się 13% Polek. Zabieg znalazł się w pierwszej trójce najbardziej pożądanych. Po peelingach i zabiegach depigmentacyjnych wskazało go 23% badanych. Zwolenników botoksu jest coraz więcej zwłaszcza zimą. Z prostego powodu – każda kobieta chce wyglądać pięknie w sylwestrową noc i w czasie karnawału.
Poznaj swojego bohatera
Psychoterapia grupowa – w grupie siła!
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Botoksu pierwszy raz zaczęto używać w medycynie estetycznej ponad dwadzieścia lat temu. Wstępnie służył tylko do wygładzania zmarszczek na czole. Dość szybko jednak dostrzeżono, że wstrzyknięcie botoksu ma wiele niezwykle przydatnych zastosowań. – Otwieranie spojrzenia, delikatne uniesienie powieki, a do tego odmłodzenie uśmiechu, czyli likwidacja opadających kącików ust i zmarszczek palacza wokół warg – to tylko niektóre z popularnych zastosowań botoksu – wyjaśnia specjalistka z Centrum centrum medyczne nowy dwór mazowiecki Dermatologii i medycyny estetycznej. „Wyprasowane” zmarszczki to jednak nie wszystko, po zabiegu wygląd twarzy staje się zrelaksowany i złagodzony, oraz bardziej świeży. Dokładnie taki, którego potrzebujesz na wielkie wyjście.

Sekretne nerwyBotoks sprawia zatrzymanie przewodzenia nerwowego pomiędzy nerwem i mięśniem. Wtedy ulega on relaksacji - nie docierają do niego nowe impulsy, a w efekcie powoduje wyrównanie zmarszczek. Botoks mechanicznie blokuje marszczenie się skóry. Jest lepszy niż najlepszy krem przeciwzmarszczkowy - zatrzymuje „zagniatanie” skóry, skutkuje tym, że zmarszczki się nie zwiększają.Zabieg w bieguMax pół godziny i gotowe – tyle mniej więcej trwa zabieg wstrzyknięcia botoksu w podczas wizyty w centrum dermatologii. Należy jednak trzeba zacząć od skonsultowania. Doktor musi wziąć pod uwagę takie składowe, jak jakość i napięcie skóry i sprawdzić działanie mimicznych mięśni twarzy. – To obowiązek przy tego typu zabiegu. Trzeba wiedzieć, który mięsień należy osłabić, a który wzmocnić i dobrać odpowiednią dawkę preparatu – tłumaczy dr. Krótki zabieg i wykonuje się go przy pomocy cieniutkiej igły. Pierwsze efekty widoczne już po kilku dniach. Jak długo? – To zależy od podanej dawki botoksu i oczywiście indywidualnych predyspozycji pacjenta. Efekt jest widoczny średnio od trzech miesięcy do pół roku – dodaje dermatolog. Zobacz też

Doświadczenie ma znaczenieZabiegi przy użyciu botoksu wykonywane są od wielu lat i można śmiało powiedzieć, że – wykonywane przez specjalistę - są bezpieczne. - Oczywiście najważniejsza jest właściwa technika podania preparatu, dlatego warto zwrócić się do doświadczonego lekarza, który został odpowiednio przeszkolony i używał botoksu przy wielu zabiegach. W ten sposób minimalizujemy wszelkie ryzyko – mówi ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej. Botoks nie może powodować nieodwracalnych zmian, bo działanie preparatu jest czasowe, a przewodnictwo między mięśniem a nerwem się reaktywuje. Toksyna botulinowa jest nieszkodliwa, jednak nawet tu, jak w przypadku wszystkich zabiegów medycznych, nie możemy całkowicie wykluczyć ryzyka komplikacji. Ważna jest technika jej wstrzykiwania, dlatego doświadczenie specjalisty jest istotne. Więcej na

Mężczyźni także mile widziani
Botoks to zabieg, o którym nie powinny myśleć tylko dojrzałe kobiety, najdotkliwiej odczuwające
które potem najbardziej odczuwają problem zmarszczek. – Wiek nie gra dużej roli. Z zabiegów mogą korzystać już 25-latki, zwłaszcza jeśli mają do tego wskazania i chcą złagodzić srogi wyraz twarzy – mówi dr. Preparat nie jest przeznaczony jedynie dla płci pięknej – Coraz częściej zgłaszają się na zabiegi także mężczyźni, którzy chcą się pozbyć tzw. lwich zmarszczek, czyli „wrogich” fałd na czole. Panom zależy na delikatnym spłyceniu zmarszczek, złagodzeniu oblicza, a nie na ich całkowitym usuwaniu. Coraz częściej wiedzą, że największą zaletą botoksu jest możliwość uzyskania naturalnego efektu świeżej, wypoczętej twarzy, a nie sztucznej maski – podsumowuje dermatolog. Jeśli zatem zdecydujesz się na zabieg razem ze swoim partnerem, to szanse na to, że Ty zostaniesz królową, a on królem balu, zdecydowanie rosną.

Autor

Tags: zmarszczki, zabiegi, medycyna estetyczna, botoks, krem przeciwzmarszczkowy, Toksyna