Co to jest autoprezentacja?


Autoprezentacja jest to sposób przedstawienia siebie od jak najlepszej strony czy też takiego, za którego chciałoby się uchodzić.


Będzie ona mieć miejsce w wystąpieniach publicznych, ale także w życiu prywatnym.
autoprezentacja szkolenie
Author: Jonathan Riley
Source: http://www.flickr.com


Na autoprezentację składa się mnóstwo elementów, głównie: powierzchowność, mowa ciała, sposób bycia i wypowiedzi. Wszystkie te elementy modyfikujemy w taki sposób, by pozostali mogli nas pozytywnie odbierać. Powodzenie w życiu w olbrzymim stopniu zależy od tego w jaki sposób postrzegają nas inni . Warto przeto kontrolować odczucie, które się wywiera jak też odpowiednio nim pokierować. Szczególnie w przypadku w relacjach z kontrahentem ważna jest autoprezentacja szkolenie z której powinien odbyć każdy z nas.


Informatyk
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com


reklama zewnętrzna
Author: Andy Atzert
Source: http://www.flickr.com


Wygląd gra olbrzymią rolę w odbiorze osoby. Z tego powodu należy szczególnie zatroszczyć się o swój wizerunek. Zależnie od tego w jakim celu oraz w którym miejscu dokonywana będzie autoprezentacja, należy odpowiednio dopasować strój. Kiedy zatem wybieramy się na rozmowę w sprawie pracy w dużym banku, należy przyodziać się elegancko, choć schludnie. Kiedy zaś mamy być zaprezentowani matce swojej dziewczyny podczas grillowania w ogródku, ubieramy się na luzie. Uśmiech natomiast powinien dowodzić, że jesteśmy życzliwie usposobieni do zgromadzonych osób.
W trakcie dokonywania autoprezentacji należy kierować uwagę na odpowiednią pozycję sylwetki: za każdym razem należy być lekko pochylonym w stronę rozmówcy (jednak bez naruszania jego intymnej strefy!), unikać zamkniętej postawy (skrzyżowanych nóg oraz rąk, również siadania z zakładaniem nogi na nogę), trzymania w rękach toreb a także innych przedmiotów.

Tags: prezent, człowiek, pracy, osoby, poszukiwania