Co robi księgowy?


Od kilku lat mamy w naszej ojczyźnie do czynienia z tzw. deregulacją rozmaitych zawodów. Czy to udany proces, czy kiepski – czas pokaże, albo raczej – rynek zweryfikuje jakość świadczonych usług (bo ich dotyczy „uwolnienie zawodów”).


samochód
Author: Dhinakaran Gajavarathan
Source: http://www.flickr.com


spółka
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com


Deregulacja sprawiła potanienie mnóstwa usług, choć są rzecz jasna przedsiębiorstwa z dużym doświadczeniem, którym klientów nie brak oraz jakie cen nie obniżą. Współcześnie nawet osoba po internetowym kursie rachunkowości może uruchomić swe biuro księgowe. Starczy iż zna pojęcia takie jak np. dekretacja faktur. Nie jest to co prawda nazbyt mądre posunięcie, w dodatku może okazać się bardzo „bolesne” dla jej klienteli, ale tak to dzisiaj wygląda.

Jeśli chcesz obejrzeć coś faktycznie niecodziennego? Nie ma jakiegokolwiek kłopotu - spójrz na to a zadowolenie będzie zapewnione.

Dopowiedzieć tu jeszcze warto, iż nieznajomość rzeczy nie zwalnia od odpowiedzialności.
rozliczenia
Author: FutUndBeidl
Source: http://www.flickr.com


Dlatego – pragnąc założyć własną firmę - najmądrzej będzie skończyć szkołę lub uczelnię o profilu księgowym oraz zdobyć najpierw kilkuletnią praktykę na takowym stanowisku. Prawo (zobacz ofertę - prawnika rodzinnego z Warszawy) fiskalne w Polsce jest dość skomplikowane, w dodatku często ulega przemianom, czasem „kosmetycznym”, a niekiedy zasadniczym. Księgowanie z kolei to nie bezmyślne wklepywanie danych w rubryczki. Ważna jest wiedza księgowego a także śledzenie zmian regulacji. Przed deregulacją tego zawodu taką wiedzą i biegłością należało wykazać się, aby uzyskać certyfikat księgowego, wydawany poprzez Ministerstwo Finansów.


W wielu wielkich przedsiębiorstwach księgowych i księgowo – audytorskich księgowi specjalizują się w sprecyzowanych podatkach, albowiem obsługując firmy przeprowadzające skomplikowane operacje gospodarcze jest to po prostu konieczne.

Tags: dom, osoba, księgowy, faktur