Co powinniśmy wiedzieć wybierając urządzenie do sterylizacji? Odpowiedni stan techniczny autoklawów stomatologicznych oraz potrzebne dokumenty


Jeżeli mamy gabinet stomatologiczny oraz pracujemy w służbie zdrowia, dobrze wiemy jak niesamowicie ważna jest higiena w czasie pracy. Nie każdy gabinet musi być wyposażony w autoklaw, mimo tego, że obowiązkowe jest sterylizowanie posiadanych narzędzi.


Posiadanie własnego urządzenia do sterylizacji narzędzi ma wiele zalet. Najczęściej jeśli go nie mamy, korzystamy z usług sterylizowania przez inne placówki, które taki sprzęt posiadają. Związane jest to jednak z opłatami, o których można zapomnieć kupując własny autoklaw, np. na . Wbrew pozorom nie jest to tak łatwe zadanie, jak mogłoby się zdawać. Autoklaw stomatologiczny to profesjonalny sprzęt, który musi mieć odpowiednie certyfikaty jak również sprzęt, który musi być dopuszczony przez Sanepid. Jak doskonale wiadomo, sprzęt medyczny bywa drogi, co również można zaobserwować przeglądając oferty sprzedaży autoklawów. Jeżeli chcemy zmniejszyć wydatki, możemy kupić używany autoklaw, jedynym warunkiem musi być jego odpowiedni stan techniczny tudzież niezbędna dokumentacja oraz certyfikaty, które dają nam gwarancję, że zakupiony sprzęt spełnia wszystkie normy.

dentysta
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
Wybierając używany autoklaw stomatologiczny, należy zwrócić uwagę na to ile cykli sterylizacji ma za sobą. Im więcej, tym bardziej zużyty może być sprzęt. Najkorzystniej wybierać te, które wcześniej nie pracowały zbyt wiele oraz ich stan techniczny jest idealny. W trakcie kupowania sprzętu tego rodzaju najistotniejsze są dokumenty i niezbędne certyfikaty. Musimy pamiętać o tym, aby sprawdzić czy nasz sprzęt jest zgodny z przepisami a także odpowiada najwyższym standardom.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to przeczytaj dodatkowo ten świetne źródło (http://www.terapiamanawa.pl/). Przekonaj się, to również okaże się dla Ciebie warte zainteresowania.

Musimy uważać także na podrabiane świadectwa oraz deklaracje zgodności. Gdy wybieramy używany autoklaw sprawdźmy dokładnie rygle drzwi, komorę a także zbiorniki na wodę. Każdy z tych elementów jest niezwykle istotny, kiedy chcemy zapewnić idealną sterylizację naszych narzędzi.


przez Sanepid do użytku, z tego powodu też wybierając autoklaw upewnijmy się, że będzie on spełniał wszystkie wymagania. Odpowiedni stan techniczny sprzętu oraz niezbędne dokumenty jak również świadectwa to elementy, na które należy zwracać szczególna uwagę w czasie wybierania autoklawu do naszego gabinetu.

Tags: narzędzia, sprzęt, certyfikat, autoklaw, sterylizacja