Co opłaca się zlecić firmie outdoorowej?


Z outsourcingu powszechnie korzystają liczni przedsiębiorcy. MITem jest opinia, iż to usługa jedynie dla dużych oraz majętnych.


Współcześnie mnóstwo firm oferuje wielorakie usługi dla firm.
strony internetowe
Author: TwojaBateria.pl
Source: TwojaBateria.pl


Zakupy
Author: iStock
Source: iStock


To doskonałe rozwiązanie dla niedużych przedsiębiorców, jakich nie stać na utworzenie dodatkowych stanowisk pracy. Działanie w ramach outsourcingu jest przeważnie długookresowe, oznacza współpracę określoną na wiele miesięcy, a niekiedy lat. To właśnie odróżnia outsourcing od typowego działania w ramach jednokrotnej umowy zlecenie.


Doba ma niestety jedynie dwadzieścia cztery godziny więc nie wszystko w firmie jest w stanie zrobić sam posiadacz. Nie we wszystkim możemy się także wyręczyć pracobiorcami (ograniczony dzień pracy a także wskazane zadania w umowie o pracę), nie zawsze jednak opłaca się przyjmować do pracy dodatkowych pracobiorców. Tymczasem w każdej firmie jest masa zadań do wypełnienia. Szczęściem jest na to sposób, mianowicie prawo scedowania usług na podstawie umowy o dzieło. Jest to nadzwyczaj korzystne podejście szczególnie dla niewielkich firm, dla których każdy ponadprogramowy etat to spore obciążenie pieniężne. To wszak nie wyłącznie koszta zaangażowania pracownika, które - jak wiemy - w Polsce do małych nie należą, lecz również m.in.

Poszukujesz dodatkowych materiałów na opisywany tu temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej (secretclient.com/badania-marketingowe/) a zobaczysz, że to było niezwykle łatwe.

nieodzowność stworzenia miejsca pracy, koszty zwolnień, a także dodatkowych szkoleń.
Co możemy zlecić? Lista spraw, jakie można zlecić innej firmie lub przedsiębiorcy, jest niemalże bezgraniczna, może to być przykładowo: rachunkowość, porządkowanie, działania z obszaru IT, usługi z zakresu reklamy, pisanie podań do referatów, wniosków do sądu oraz pozostałych, windykacja.

Tags: urlop, IT, właściciel