Co daje laserowa korekta wzroku? Na czym polega zabieg? Ile lat trzeba mieć skończone, by poddać się takiemu zabiegowi?


Wiele osób skarży się już częściej na problemy ze wzrokiem. Niektóre wady są oczywiście od urodzenia, z drugiej strony coraz większą ilość czasu spędzamy też przed monitorem komputera
. To też powoduje, że nasze oczy są w coraz gorszym stanie.


Z roku na rok więcej osób ma okulary sprzęt laboratoryjny też szkła kontaktowe. Dadzą one natychmiastową poprawę. To standardowe wyjście z sytuacji z kolei nie aż tak wygodne. Sporo ludzi chciałoby z pewnością całkiem pozbyć się takiej wady i widzieć normalnie bez szkieł kontaktowych. Warto mieć świadomość, iż najlepszą poprawę daje tylko zabieg laserowy na oczy. Jest on w stanie zniwelować wadę i co za tym idzie nie musimy się już martwić chociażby zakładaniem soczewek. Faktycznie wciąż więcej osób decyduje się na taki zabieg laserowy na oczy (optegra.com.pl).


Soczewki
Author: Photocapy
Source: http://www.flickr.com
zabieg laserowy na oczy
obuwie
Author: Tempur
Source: Tempur
Ten zabieg przywraca ostrość widzenia od razu. Jest to bardzo bezpieczna metoda by poprawić wzrok. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, z użyciem kropli znieczulających do oka. Pacjent nie zasypia i jest w kontakcie z lekarzem. Źrenice ulegają rozszerzeniu, natomiast powiekę unieruchamia na czas zabiegu. W ten sam sposób operowane są różne wady. Dokonywana jest przykładowo laserowa korekcja astygmatyzmu- korekcja astygmatyzmu przy użyciu lasera.


Osoba, jaka będzie mogła poddać się takiej operacji musi mieć ukończyć 20 lat. Wada musi być bowiem już ustabilizowana. Zanim wykonamy zabieg przeprowadza się badania
. W ten sposób lekarz może sprawdzić, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania korekty laserowej wzroku. Na pewno należy wszystkiego dowiedzieć się u specjalisty, jaki przeprowadzi tego typu zabieg.

Tags: lek, lekarza, soczewka