Chroniczne bóle pleców czy stawów są po prostu sygnałem, że musimy zapisać się na wizytę do fizjoterapeuty


Niejedna osoba, która odczuwa przewlekły ból w swym ciele, powinna zapisać się do fachowca, żeby ten mógł temu zaradzić.


Osoby, które przeżyły wypadek albo uległy jakiejś kontuzji, zapewne odczuwają bóle kończyn czy różnych innych części w ciele.


Gabinet, zestaw mebli biurowych
Author: Atelier Nocca Design
Source: Atelier Nocca Design
Może być tego masa — plecy, ręce i nogi, łokcie, barki, stawy czy więzadła. Każdy ból, jeżeli przechodzi w chroniczną postać, staje się nie do zniesienia. Musimy wówczas szukać wsparcia. Zwykle pierwsze kroki prowadzą nas do ortopedy. Doktor zrobi nam rentgen i USG i najczęściej odsyła na rehabilitację. Trzeba podejść do kwestii na poważnie, gdyż tylko regularna rehabilitacja jest w stanie zapewnić nam ulgę oraz rozwiązać problem. Rehabilitant, do którego trafimy, powie, czy najpierw trzeba zacząć od masażu, a następnie przejść do ćwiczeń czy może w inny sposób należy pozbyć się bólu.

Czy chcesz zobaczyć niniejszy temat z innej strony? Jeżeli tak, to zdobądź ważne info (https://moveforlife.pl/konsultacja-dietetyczna/), które umieszczone są na tej stronie.

Zaufajmy specjaliście. Jeśli powie nam, że musimy ćwiczyć codziennie, to tak powinniśmy robić. Nie ma sensu oszukiwać, ponieważ jedynie sobie zaszkodzimy. Niestety na rehabilitację z NFZ oczekuje się w Polsce zbyt długo. Jeśli zaś problem jest pilny, to musimy iść do prywatnej kliniki, gdzie zajmą się nami od razu. Oczywiście, nie będzie to tanie, ale zdrowie jest przecież najważniejsze.


Po cyklu zabiegów oraz dużej ilości ćwiczeń z pewnością wrócimy do pełnej formy. Trzeba jedynie być cierpliwym oraz mieć nadzieję, że ból minie, a my wrócimy do całkowitej sprawności.

Tags: wypadek, kolana, kręgosłup, specjalista, specjalisty