Bolące mięśnie nie bywają przyjemną rzeczą — warto zatem zapisać się do masażysty, żeby nam pomógł


Ludzie, którzy choć raz korzystali z masażu, mogą potwierdzić, że jest to rewelacyjna rzecz.


Na masaż można zapisać się z wielu powodów.
granola - zdrowe żywienie
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Jest coś takiego jak masaż rehabilitacyjny. Jest on raczej najmniej miły ze wszystkich typów masażu, ponieważ często jest wykonywany dlatego, że coś nas boli. Może być to stłuczony mięsień albo bolące plecy. Wtedy masaż będzie kojarzony pewnie z koszmarem. Również następnego dnia po masażu możliwe, że będziemy czuć się fatalnie. Będzie to tak zwana reakcja organizmu. Jednakże po dwóch dniach już będziemy mogli dostrzec różnicę. Tego rodzaju masaże należy przyjmować zazwyczaj w serii po 5 lub choćby 10. Jedynie wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że pomogą nam one i problem z bólem zostanie zażegnany. Podobny w działaniu wydaje się też masaż sportowy.

Czy prezentowany wątek okazał się dla Ciebie fascynujący? To świetnie, ponieważ jak wejdziesz tutaj, przeczytasz pożyteczne informacje, które Cię na pewno zaintrygują.

Zwykle jest on dosyć silny i chodzi w nim wówczas o to, by zażegnać problemy z zakwasami i innymi bólami mięśni. Zupełnie inny jest masaż relaksacyjny. Tu jest spore pole do działania, jeżeli chodzi o wybór. Można wybrać masaż ciepłymi olejkami albo czekoladą. Pachnie on wtedy fantastycznie. Relaksacyjne właściwości masażu zdają się odprężać nasze ciało i umysł. Dlatego z reguły w pokoju mamy wówczas wyłączone światło, ale zapalone są świeczki i puszczona jest delikatna muzyka.
Takiego rodzaju masaże możemy wykupić dla dwóch osób. Najpopularniejszy czas to rzecz jasna 14 luty, gdy zakochani chcą sobie zafundować odrobinę luksusu.

Tags: SPA, sport, czas